arch. Agnieszka Figielek


członek Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP

Jest członkiem Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) od 2016r. Od 2018r. jest również członkiem Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (SARP). Założyciel (2013r.) Stowarzyszenia Wielkopolski Dom Pasywny, zajmującego się promocją i rozwojem budownictwa w standardzie pasywnym. W 2012 r. uzyskała tytuł Europejskiego Certyfikowanego Projektanta Budownictwa Pasywnego w Passive House Instytut w Darmstadt. Jest autorem wielu pionierskich projektów budynków w standardzie pasywnym w całej Polsce. Wykładowca na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu na kierunkach dotyczących efektywności energetycznej.

Założyciel pracowni PASYWNY M2 (2010 r.) projektującej budynku w standardzie energooszczędnym, pasywnym, jak również zero- i dodatnio-energetycznym.
www.pasywnym2.pl

Pasjonatka sportów zimowych zwłaszcza snowboardu. Lubi podróże, a w szczególności spacery po wąskich, historycznych uliczkach miast. Kolekcjonerka sztuki nowoczesnej w szczególności rzeźb wykonanych w starożytnej technice wosku traconego.

 

Ulubiony cytat:

„Dobry projekt jest oczywisty. Świetny projekt jest niewidoczny” JOE SPARANO